Witamy w żaglowni Forkis, gdzie łączymy nowoczesną technologię projektowania żagli z wieloletnim doświadczeniem i starannym ręcznym wykończeniem detali żagli.
 
Nasza żaglownia łączy te elementy co pozwala uzyskać żagle wysokiej jakości o prawidłowym profilu i trwałości. Żagle projektowane są z wykorzystaniem nowozelandzkiego programu komputerowego ProSail tworzącego trójwymiarowe profile, który gwarantuje układ brytów dopasowany do sił obciążających tkaninę, a sterowany komputerowo wielkoformatowy ploter precyzyjnie wycina bryty. Następnie bryty są klejone i zszywane potrójnym zick-zackiem przy użyciu nici o wysokiej odporności na działanie warunków atmosferycznych.

Żagle szyjemy z tkanin i laminatów pochodzących od uznanych i sprawdzonych producentów takich jak, amerykańska firma Challenge Sailcloth i Bainbridge, holenderska Contender, niemiecka Dimension-Polyant. W końcowej fazie produkcji montujemy okucia produkowane przez firmy Rutgerson, Holt, Wichard, Bainbridge.

Wysoka jakość, indywidualne podejście do każdego zamówienia, fachowe doradztwo i terminowe dostawy spowodowały, że cieszymy się znakomitą opinią w kraju i zagranicą.